حسین‌پناهی در گفتگو با خبرنگار آریا درباره وضعت تحقق بودجه امسال شهرداری ارومیه اظهار داشت: در سالهای اخیر عمدتاً بودجه شهرداریها که متاثر از وضعیت عمومی اقتصاد کشور است با در نظرگرفتن تهاتر و دیگر روشهای قانونی بین 60 تا 70 درصد محقق شده و تا کنون نیز در بودجه شهرداری ارومیه همین اتفاق افتاده است.

 

وی گفت: شورای شهر ارومیه تلاش می کند تا لایحه بودجه سال 1399 شهرداری ارومیه را تا 15 بهمن آماده کند.

پناهی با تشریح آخرین وضعیت پروژه‌های بزرگ عمرانی شهرداری ارومیه گفت: کمربندی دوم ارومیه در سه فاز طراحی شده و فاز نخست آن 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و به تازگی قرارداد و تفاهم نامه خوبی با قرارگاه خاتم الانبیا به امضا رسیده و انتظار می رود با بهره گرفتن از این ظرفیت اتفاقات خوبی در عمران و آبادانی شهر ارومیه بیافتد.

سخنگوی شورای شهر ارومیه گفت: فاز‌های دوم و سوم کمربندی دوم ارومیه در حال مطالعه است .

پناهی افزود: شهر ارومیه به عنوان یک کلانشهر مثل بسیاری از شهرهای پیشرفته دنیا نیاز به تونل های زیرزمینی برای انتقال تاسیسات دارد و اکنون که ظرفیت سخت افزاری و دانش فنی خوبی به واسطه احداث تونل انتقال آب از زاب به دریاچه ارومیه در منطقه وجود دارد خوب است که از این ظرفیت برای احداث تونل های بزرگ انتقال تاسیسات در داخل شهر بهره برداری شود.

وی گفت: وجود تونل های تاسیسات می توان در بحث پدافند غیرعامل نیز مورد بهره‌برداری قرار گیرد .

به گفته پناهی رینگ میانی شهر ارومیه افزون بر 99 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با اتمام تقاطع آذربایجان پیشرفت فیزیکی آن به صد درصد خواهد رسید .

وی با تشریح آخرین وضعیت بزرگترین پروژه‌های سرمایه‌گذاری شهرداری ارومیه از جمله سیتادیوم، یادمان شهید باکری، اروم فتح تکبیر و اوریاد گفت:  بخش هایپر مارکت پروژه سیتادیوم در دهه فجر امسال افتتاح می شود و هم اینک وضعیت پیشرفت فیزیکی پروژه اوریاد در بخش تجاری مطلوب است و در بخش مسکن نیز کارها ادامه دارد .

سخنگوی شورای شهر ارومیه گفت: پروژه یادمان شهید باکری به رغم پیچ و خم‌های فراوان در مسیر احداث یکی از پروژه‌های ستاره‌دار شهرداری ارومیه است بنابراین اهتمام شهرداری بر ادامه احداث این پروژه استوار است.

وی افزود: موزه مجاهدت های خاموش در کنار پروژه یادمان شهید باکری می‌تواند به یک پیوست فرهنگی برای این پروژه تبدیل شود اما تصمیم گیری در این خصوص در حوزه شهرداری ارومیه نیست بلکه دولت باید برای احداث آن تصمیمات لازم را اتخاذ کند .

پناهی با انتقاد از وضعیت عمومی فرهنگسرای رسانه شهرداری ارومیه گفت: در حقیقت این فرهنگ سرا اینک عنوان رسانه را یدک می کشد و عملا در این حوزه فعالیت ثمر بخشی انجام نمی شود در حالیکه می توان با بهره بردن از اهالی فن و متخصصین در این حوزه اتفاقت بسیار مطلوبی در حوزه رسانه شهر ارومیه به واسطه همین فرهنگسرا رقم زد.

 وی تصریح کرد: هم اینک فرهنگسرای رسانه شهرداری ارومیه از اهداف و ماموریت های فنی و تخصصی در این حوزه

فاصله دارد .

وی گفت: معتقدم برای بهبود امور باید از توانایی ها و تفکرات خود اهالی رسانه بهره جست و خود انانان را در مدیریت فعالیتهای این فرهنگرا و در صمیم سازی های مرتبط مشارکت داد.

سخنگوی شورای شهر ارومیه درباره وضعیت اراضی پادگان لشکر 64 ارومیه نیز اظهار داشت: تعیین تکلیف این اراضی منوط به تصمیمات ماده پنج است و بصورت کلی باید سهم مدیریت شهری و ارتش به روشنی از این اراضی مشخص و تصمیمات مربوط به آن به روشنی ابلاغ شود تا بتوان کارهای اثربخشی در این اراضی انجام داد.

وی گفت: اخیراً جلسه‌ای با حضور یکی از معاونان وزیر راه و شهرسازی در این باره برگزار شده اما هنوز نتایج این جلسه مشخص و اعلام نشده است..

پناهی اظهار داشت: اراضی پادگان لشکر 64 ارومیه در حقیقت تنفسگاه این شهر هستند بنابراین باید بهترین نوع استفاده از این اراضی که مصالح حال و آینده شهر ارومیه در آن لحاظ شده به عمل آید.

وی گفت: به تازگی با مصوبه شورای شهر روز فرهنگی شهر ارومیه نیز مشخص شده و دوم بهمن به تصویب اعضای شورای شهر رسیده تا ضمن بزرگداشت مجاهدتهای مرحوم حجت الاسلام والمسلمین شیخ غلامرضا حسنی امام جمعه فقید ارومیه سالروز قیام مسلحانه مردم این شهر بر علیه رژیم پهلوی نیز بهتر از گذشته بزرگ داشته شود.

پناهی افزود: اخیراً شورای شهر ارومیه یک مصوبه برای استفاده رایگان سربازان عزیز از اتوبوس‌ها داشته که برخی رسانه‌ها در انتشار این خبر دقت کافی نکرده اند و کلیه خدمات عمومی به سربازان را به عنوان مصوبه شورای شهر اعلام کرده اند که این حقیقت ندارد و لازم است اصلاح شود و این مصوبه فعلاً در فرمانداری ارومیه در حال طی مسیر قانونی است .

وی با تکذیب برخی اخبار منتشر شده درباره کددار کردن زباله گردها به عنوان مصوبه شورای شهر اظهار داشت: اگرچه نفس این کار باعث می شود تا بسیاری از مسائل امنیتی متاثر از این افراد حل شود و مردم سهولت بهتری در برخورد با آنان داشته باشند اما هنوز چنین مصوبه ای در شورای شهر مطرح نبوده و این صرفاً یک پیشنهاد است .

سخنگوی شورای شهر ارومیه انتخابات مجلس یازدهم را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: اعضای شورای شهر ارومیه چه در قالب ساختاری و چه در تصمیمات فردی در افزایش مشارکت مردم در این رویداد تلاش می کنند اما این شورا از انجام هر حرکتی که باعث شکاف یا قومیت گرایی شود امتناع خواهد کرد.

وی اظهار داشت: شورای شهر به صورت ساختاری قصد ورود به معادلات انتخابات مجلس یازدهم را ندارد اما اعضای شورای شهر به صورت فردی و در چارچوب قانون مختارند که فعالیت‌های انتخاباتی مدنظر خود را برای پرشور شدن فضای انتخابات انجام دهند .

وی گفت: تحقق گام دوم انقلاب نیازمند شکل گیری مجلسی قوی در تراز انقلاب اسلامی است و همانطور که رهبر معظم انقلاب اشاره کرده باید در گام دوم انقلاب به تمدن سازی اسلامی و استفاده بیشتر از ظرفیت جوانان اهتمام ویژه تری وجود داشته باشد و در این میان نقش مجلس یازدهم در صورتی که با چهره های قوی شکل گیرد بسیار بارز است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

امروز،  پنجشنبه 3 مهر 1399
6 صفر 1442
Thursday 24 September 2020

پیوندها