هدف از تشکیل نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، استقرار نظم، امنیت، تامین آسایش عمومی و فردی و نگهبانی و پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی در چارچوب قانون در قلمرو ایران عزیز می‌باشد. در این راستا، نیروی انتظامی و یگان ویژه آن در مسابقات ورزشی نیز با هدف ایجاد فضای آرام و امن برای تماشاگران و هواداران در میادین و سالن‌های ورزشی حضور می‌یابد.

 

متاسفانه در بازی اخیر و حساس فینال لیگ برتر والیبال میان دو تیم شهرداری اورمیه و پیکان تهران، طرفداران تیم پیکان با به کار بردن الفاظ زشت و اقدامات نابخردانه فضای سالن را تحت تاثیر قرار دادند که البته این اقدام مسبوق به سابقه نیز بوده است؛ در این میان یگان ویژه مستقر در ورزشگاه به جای ایجاد فضای آرام و امن برای طرفداران تیم شهرداری اورمیه که فرسنگ‌ها راه را برای تشویق تیم محبوبشان به تهران سفر کرده بودند، با برخورد دور از انتظار نیروی انتظامی، از آنان میزبانی کرد. این اقدام سبب مصدومیت چند تن از والیبال دوستان اورمیه‌ای شد که هیچ جرم و خطایی را مرتکب نشده بودند. تاکید موکد بر این مساله است که عامل اصلی درگیری یگان ویژه مستقر در ورزشگاه بوده که این مساله موجبات ناراحتی و نگرانی جدی برای مردم اورمیه پدید آورده است.

با این شرح، به نظر می‌رسد نیروی انتظامی به جای اینکه با اقدامات خود در صدد جلوگیری و بروز چنین برخوردهای غیرانسانی باشد، خود عامل بروز تشنج و درگیری در سالن شده است. از این رو، شورای اسلامی شهر اورمیه و شهردار و مردم فهیم اورمیه، انتظار دارند عامل یا عوامل اصلی این درگیری ها و تشنجات، شناسایی و مورد بازخواست قرار گیرند. با عنایت به اینکه عامل اصلی درگیری با طرفداران تیم والیبال شهرداری اورمیه، برخی از ماموران نیروی انتظامی بوده‌اند، انتظار می‌رود نسبت به جلب و بازخواست آنان اقدامات قانونی به عمل آید.

اینجانبان، به عنوان نمایندگان قانونی مردم شهر اورمیه، ضمن درخواست اعاده حیثیت از مردم شریف اورمیه،‌ پیگیر جدی این مساله خواهیم بود تا از وقوع اتفاقات مشابه در آینده جلوگیری شود.

شایان ذکر است نمایندگان مردم شریف اورمیه در شورای اسلامی شهر ،طی نامه ای جداگانه به وزارت محترم کشور ،فرماندهی محترم نیروی انتظامی ،مسئول محترم بازرسی نیروی انتظامی کل کشور ،فرمانده محترم یگان ویژه نیروی انتظامی، نمایندگان محترم مردم شهرستان اورمیه در مجلس شورای اسلامی، استاندار محترم آذربایجان غربی خواستار پیگیری موضوع از مراجع ذیربط شدند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

امروز،  پنجشنبه 3 مهر 1399
6 صفر 1442
Thursday 24 September 2020

پیوندها