عضو کمیسیون سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: باید ساختارهای فرهنگی با تنظیم و تدوین سند فرهنگی در پروژه‌های عمرانی توسعه یابد.
«حسین پناهی» با اشاره به انجام پروژه‌های عمرانی در شهر ارومیه بیان کرد: باید پروژه‌های عمرانی در ارومیه بر اساس پیوست فرهنگی اجرا شوند.
وی با بیان این که در زمینه زیرساخت‌های فرهنگی مشکلی وجود ندارد، اظهار کرد: متولیان فرهنگ نهادهایی چون سازمان تبلیغات اسلامی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری هستند.  این مقام مسئول افزود: برای مقوله‌های فرهنگی چشم اندازی تعریف نشده است و بر اساس آن باید یک سند تنظیم و برنامه‌های فرهنگی را اجرا کرد. پناهی با بیان این که بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری باید یک قرارگاه فرهنگی در شهر ایجاد کرد، گفت: با ایجاد این قرارگاه همه ساختار‌های فرهنگی متناسب با چشم‌انداز و طرح‌های جامع فرهنگی توسعه خواهد یافت. وی با بیان این که باید مراکز فرهنگی در شهر تجمیع شوند، گفت: با تجمیع مراکز فرهنگی و همچنین نظارت بر آن‌ها می‌توانیم برنامه‌های فرهنگی را با توجه به آموزه‌های دینی و ارزش‌های اسلامی در ارومیه اجرا کنیم. وی ادامه داد: اگر به فرهنگ به عنوان هویت یک ملت نگاه کنیم، این هویت را باید در شهر احیا کنیم و همه مسئولان نیز با رویکرد فرهنگی برنامه‌های خود را در شهر اجرا کنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

امروز،  پنجشنبه 12 تير 1399
11 ذی‌القعده 1441
Thursday 2 July 2020

پیوندها