نایب رئیس کمیسیون سرمایه گذاری، مشارکت و گردشگری شورای اسلامی شهر ارومیه از مطالعات اجرای طرح دریا تا دریا برای جذب گردشکر به ارومیه خبر داد.

به گزارش دورنا پرس به نقل از  روابط عمومی شورای اسلامی شهر ارومیه، حسین پناهی با بیان اینکه طی سال های اخیر شهر ارومیه با وجود مناطق بکر طبیعی از وجود گردشگر بی بهره بود، عنوان کرد: با شروع دوره چهارم شورا و تشکیل کمیسیون گردشگری و سرمایه گذاری در آن بستر های لازم برای جذب سرمایه گذار و جذب گردشگر برای شهر ارومیه با توچه به پتانسیلهای موجود در آن مهیا شد.

وی اضافه کرد: همچنین با احداث باغات گل در نقاط مختلف شهر، تغییرات زیربنایی و مبلمان شهری فرصت برای جذب گردشگربیش از پیش برای شهر ارومیه مهیا شد.

پناهی با بیان اینکه باید ابتدا فضاها و پتانسیل موجود در ارومیه برای جذب گردشگررا تعریف کرد: گفت: اکنون بزرگترین دریاچه شور جهان، دریاچه ارومیه وجود وضعیت خشک شدن ، ظرفیت ها و پتانسیل های زیادی برای جذب گردشگر در خود گنجانده است که با شناسایی این ظرفیت ها می توان زمینه جذب گردشگر را برای آن مهیا کرد.

وی با اشاره به برنامه های شورای اسلامی و شهرداری ارومیه برای جذب گردشگر، اظهار کرد: طرح دریای تا دریا، ساخت شهر بازی مدرن در منطقه جانوسلوی ، ساماندهی تفرجگاه های شهری از جمله بند، تقویت باغ وحش ارومیه، ایجاد باغ پرندکان ، ساخت پارک های موزیکال، آبی و آکورایومی، ایجاد بازارچه های مرزی و ساخت مجتمع های تجاری توسط سرمایه گذاران از جمله برنامه های در دست مطالعه برای جذ ب گردشگر برای شهرارومیه است.

عضو شورای اسلامی شهر با اشاره به طرح دریا تا دریا، اظهار کرد: این طرح از دریاچه ارومیه شروع و با عبور از تفرجگاه های چون خوشاکو، بند، ساحل شهر چای و دریاچه شهر چایی در دریاچه مارمیشو به اتمام خواهد رسید.

وی با بیان اینکه در مسیر طرح دریا تا دریا باغات توت، انگور و سیب وجود دارد، عنوان کرد: در این مسیر از پل سه چشمه تا دریاچه ارومیه باغات توت و انگور وسیب و مناظربکر طبیعی واقع شده که با احداث تفرجگاه هایی می توان از این فرصت ها و نعمت های خدادادی در جذب گردشگر استفاده کرد.

وی ادامه داد: از محدوده شهری تا سواحل رودخانه شهر چایی و از شهر چایی تا سواحل دریاچه مارمیشو بر احداث فضاهای تفریحی و ورزشی از جمله ورزش های هوایی و پیست اسکی و توسعه صنعت هتل داری برنامه ریزی شده است.

پناهی در پاسخ به این سوال که از آن جایی که بیشتر این مناطق در طرح دریا تا دریا چون روستای بند خارج از محدوده شهر ارومیه واقع شده چگونه برای مطرح کردن آن به عنوان یک دهکده توریستی و جذب گردشگر برنامه دارید، اظهار کرد: سعی است با مشارکت ارگان های ذیربط از جمله سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، استانداری، اداره راه و شهر سازی آذربایجان غربی ساماندهی این مسیر را آغاز و با جذب سرمایه گذار تا ۴ سال آینده طرح دریا تا دریا برای جذب گردشگر محقق خواهد شد.

وی با اشاره به احداث بازارچه های مرزی در ارومیه ، بیان کرد: با برطرف کردن محدودیت ها ی برای فعالیت بازارچه های مرزی می توان این مهم را در شهر ارومیه رونق و زمینه های لازم برای جذب گردشگر و در نهایت توسعه اقتصادی شهر ارومیه را رقم زد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

IMAGE
پیام تبریک حاج حسین پناهی به مناسبت اعیاد شعبانیه
چهارشنبه, 22 ارديبهشت 1395
حسین پناهی به مناسبت اعیاد شعبانیه پیامی خطاب به مردم ایران صادر کرد بسم الله... ادامه مطلب...
IMAGE
پیام عضو شورای شهر ارومیه به مناسبت 13 فروردین روز طبیعت
پنج شنبه, 12 فروردين 1395
حسین پناهی عضو شورای شهر ارومیه با صدور پیامی روز طبیعت را به مردم شهرستان ارومیه... ادامه مطلب...
IMAGE
پیام تبریک حسین پناهی به مناسبت روز جمهوری اسلامی
پنج شنبه, 12 فروردين 1395
در روز 12 فروردين ماه سال1358 مردم هميشه در صحنه ، آگاه و هوشيار ايران با انسجام و... ادامه مطلب...
IMAGE
زنده باد نیروهای ارزشی! / پشتیبان نیروهای انقلابی و ارزشی باشیم
سه شنبه, 04 اسفند 1394
حسین پناهی در سلسه سخنرانی های انتخاباتی خویش در ستاد یکی از کاندیداهای شاخص... ادامه مطلب...
IMAGE
حضور حسین پناهی در راهپیمایی محکوم کردن اعدام شیخ نمر
سه شنبه, 15 دی 1394
هزاران نفر از مردم ارومیه بعد از ظهر امروز با برگزاری یک گردهمایی عظیم، خشم خود را... ادامه مطلب...
امروز،  جمعه 23 آذر 1397
5 ربیع‌الثانی 1440
Friday 14 December 2018

پیوندها