هدف از تشکیل نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، استقرار نظم، امنیت، تامین آسایش عمومی و فردی و نگهبانی و پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی در چارچوب قانون در قلمرو ایران عزیز می‌باشد. در این راستا، نیروی انتظامی و یگان ویژه آن در مسابقات ورزشی نیز با هدف ایجاد فضای آرام و امن برای تماشاگران و هواداران در میادین و سالن‌های ورزشی حضور می‌یابد.

 

متاسفانه در بازی اخیر و حساس فینال لیگ برتر والیبال میان دو تیم شهرداری اورمیه و پیکان تهران، طرفداران تیم پیکان با به کار بردن الفاظ زشت و اقدامات نابخردانه فضای سالن را تحت تاثیر قرار دادند که البته این اقدام مسبوق به سابقه نیز بوده است؛ در این میان یگان ویژه مستقر در ورزشگاه به جای ایجاد فضای آرام و امن برای طرفداران تیم شهرداری اورمیه که فرسنگ‌ها راه را برای تشویق تیم محبوبشان به تهران سفر کرده بودند، با برخورد دور از انتظار نیروی انتظامی، از آنان میزبانی کرد. این اقدام سبب مصدومیت چند تن از والیبال دوستان اورمیه‌ای شد که هیچ جرم و خطایی را مرتکب نشده بودند. تاکید موکد بر این مساله است که عامل اصلی درگیری یگان ویژه مستقر در ورزشگاه بوده که این مساله موجبات ناراحتی و نگرانی جدی برای مردم اورمیه پدید آورده است.

با این شرح، به نظر می‌رسد نیروی انتظامی به جای اینکه با اقدامات خود در صدد جلوگیری و بروز چنین برخوردهای غیرانسانی باشد، خود عامل بروز تشنج و درگیری در سالن شده است. از این رو، شورای اسلامی شهر اورمیه و شهردار و مردم فهیم اورمیه، انتظار دارند عامل یا عوامل اصلی این درگیری ها و تشنجات، شناسایی و مورد بازخواست قرار گیرند. با عنایت به اینکه عامل اصلی درگیری با طرفداران تیم والیبال شهرداری اورمیه، برخی از ماموران نیروی انتظامی بوده‌اند، انتظار می‌رود نسبت به جلب و بازخواست آنان اقدامات قانونی به عمل آید.

اینجانبان، به عنوان نمایندگان قانونی مردم شهر اورمیه، ضمن درخواست اعاده حیثیت از مردم شریف اورمیه،‌ پیگیر جدی این مساله خواهیم بود تا از وقوع اتفاقات مشابه در آینده جلوگیری شود.

شایان ذکر است نمایندگان مردم شریف اورمیه در شورای اسلامی شهر ،طی نامه ای جداگانه به وزارت محترم کشور ،فرماندهی محترم نیروی انتظامی ،مسئول محترم بازرسی نیروی انتظامی کل کشور ،فرمانده محترم یگان ویژه نیروی انتظامی، نمایندگان محترم مردم شهرستان اورمیه در مجلس شورای اسلامی، استاندار محترم آذربایجان غربی خواستار پیگیری موضوع از مراجع ذیربط شدند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

IMAGE
پیام تبریک حاج حسین پناهی به مناسبت اعیاد شعبانیه
چهارشنبه, 22 ارديبهشت 1395
حسین پناهی به مناسبت اعیاد شعبانیه پیامی خطاب به مردم ایران صادر کرد بسم الله... ادامه مطلب...
IMAGE
پیام عضو شورای شهر ارومیه به مناسبت 13 فروردین روز طبیعت
پنج شنبه, 12 فروردين 1395
حسین پناهی عضو شورای شهر ارومیه با صدور پیامی روز طبیعت را به مردم شهرستان ارومیه... ادامه مطلب...
IMAGE
پیام تبریک حسین پناهی به مناسبت روز جمهوری اسلامی
پنج شنبه, 12 فروردين 1395
در روز 12 فروردين ماه سال1358 مردم هميشه در صحنه ، آگاه و هوشيار ايران با انسجام و... ادامه مطلب...
IMAGE
زنده باد نیروهای ارزشی! / پشتیبان نیروهای انقلابی و ارزشی باشیم
سه شنبه, 04 اسفند 1394
حسین پناهی در سلسه سخنرانی های انتخاباتی خویش در ستاد یکی از کاندیداهای شاخص... ادامه مطلب...
IMAGE
حضور حسین پناهی در راهپیمایی محکوم کردن اعدام شیخ نمر
سه شنبه, 15 دی 1394
هزاران نفر از مردم ارومیه بعد از ظهر امروز با برگزاری یک گردهمایی عظیم، خشم خود را... ادامه مطلب...
امروز،  يكشنبه 27 مرداد 1398
16 ذی‌الحجه 1440
Sunday 18 August 2019

پیوندها